AliExpress Kargo Takip Nasıl Yapılır? Detaylı Anlatım

AliExpress Kargo Takip Nasıl Yapılır? Detaylı Anlatım

Çin üzerinden yapılan alışverişlerde en büyük paya sahip olan AliExpress’te yapılan gönderimler bazen size çok geç ulaşabiliyor. Bu durumlarda ilk olarak AliExpress kargo takip sayfalarına yöneliyoruz.

Satın aldığınız ürünler 2 aşamada size ulaşıyor. İlk olarak uzak doğudan gümrüğe, gümrükten ise PTT aracılığı ile size. AliExpress web sitesinden üzerinden ürünün tüm takipleri yapılsa da bazen barkod bilgisi ile PTT sitesinden ürünü takip etmek daha sağlıklı olabiliyor. Tabi satın aldığınız ürünün kargo takip hizmeti de olması gerekiyor.

AliExpress Kargo Takip Adımları

1- AliExpress.com üzerinden kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yapınız.

2- Kullanıcı adınızın altındaki menüden My Orders (Siparişlerim) butonuna tıklayınız.

3- Karşınıza gelen siparişlerin üzerinde bulunan Order ID’nin devamındaki View Detail (Detayları Gör) butonuna tıklayınız.

4- Açılan ekrandan View Delivery Detail (Teslimat Detaylarını Gör) butonuna tıklıyoruz. Burada karşınıza Departured country of origin (Üretilen ülkeden çıkış yaptı.) gibi bir ifade bulunuyorsa ürünü artık PTT sitesinden takip edebilirsiniz demek.

5- Giriş > My Orders (Siparişlerim) > View Details (Ayrıntıları Gör) yolu ile aynı şekilde sipariş detaylarınıza geliyorsunuz. Hemen altta bulunan Logistics Information (Taşıma Bilgileri) bölümünden Tracking Number (Takip Kodu) bularak kopyalayınız.

6- Kopyaladığınız AliExpress kargo takip kodunuzu gonderitakip.ptt.gov.tr adresinde tarayarak siparişiniz yurt içindeki durumunu son hareketlerinden görebilirsiniz.

AliExpress’ten alışverişleriniz genelde ortalama 15 ila 50 gün içerisinde teslim ediliyor. Bu durum gümrükte bekleme süresine, satıcını gönderme gününe göre değişiyor. Siz de isterseniz bu konudaki tecrübelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Internet kafelerde başladı bizim maceramız. Okul zamanında bir öğle arası Counter'da 3-1 ile koşarken burada buldum kendimi. Bir beyaz eşya satıcısı, bir web meraklısıyım. Dahası dersen; 1 ev beyi, 1 çocuk babasıyım. :)

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

The Top 3 Free Translation Tools You can Use in Daily Life
The Top 3 Websites Offering Free Translation in the Highest Quality
The Top 4 Free Translation Platforms with Text to Speech Features
The Best 3 Online Translators You can find on the Internet