Instagram’da Karanlık (Gece) Modu Kullanmak

Instagram’da Karanlık (Gece) Modu Kullanmak

Sosyal medya kullanıcılarının farklı arayışları devam ediyor. Büyük web siteleri göz almayan karanlık (gece) modunu kullanmaya başlarken sosyal medya siteleri için de karanlık mod çalışmaları başladı.

iOS’a gelen iOS 13 güncellemesi ile iPhone’lara karanlık mod geldi. Ek olarak Android 10 ile gelen güncelleme ile de Android cihazlar koyu modda çalışabiliyor. Diğer işletim sistemleri için Instagram, Whatsapp gibi uygulamaları karanlık modda kullanmak için bu uygulamaların da kendilerini güncellemesi gerekiyor.

iOS’ta koyu modu kullanmak için Ayarlar > Ekran ve Parlaklık yolunu takip ederek KOYU modu aktif etmeniz gerekiyor. Bu ayarla telefonunuz tamamen koyu moda geçecektir.

Android işletim sistemini kullanan birçok telefonda ise karanlık mod seçeneği yok. (Android 10 kullananlar dışında.) Burada da ZIT renk ayarlarını aktifleştirebilirsiniz. Yalnız bu ayarı değiştirirseniz telefonunuzdaki tüm renkler tersine dönecektir. Bunun için ise Ayarlar > Erişebilirik > Ekran > Renkleri Tersine Çevir seçeneğini kullanabilirsiniz.

Instagram’da Koyu Gece Modunu Kullanmak

Belirttiğimiz gibi, resmi Instagram uygulamasına güncelleme gelene kadar bu özelliği kullanmanız zor. İsterseniz 3.parti uygulamalar ile .apk’lar sayesinde bunu sağlayabilirsiniz ancak onlar da güvenlik açığı oluşturacaktır.

Yazar Hakkında

Internet kafelerde başladı bizim maceramız. Okul zamanında bir öğle arası Counter'da 3-1 ile koşarken burada buldum kendimi. Bir beyaz eşya satıcısı, bir web meraklısıyım. Dahası dersen; 1 ev beyi, 1 çocuk babasıyım. :)

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

The Top 3 Free Translation Tools You can Use in Daily Life
The Top 3 Websites Offering Free Translation in the Highest Quality
The Top 4 Free Translation Platforms with Text to Speech Features
The Best 3 Online Translators You can find on the Internet