iPhone X Ekran Değişimi

iPhone X Ekran Değişimi

iPhone X Ekran Değişimi

Merhaba bugün sizler için iphone x ekran değişimi nasıl olur onu anlatmaya çalışacağız.

iPhone X Ekran değişimi yapabilmeniz için profesyonel ekipmanlar olmadan değişim yapmaya çalışmayınız.

iPhone x ekran değişimi yaparken ekranın üzerinde bulunan parçaları yeni ekrana aktarmanız gereklidir.Face ID güvenlik özelliğinin bir parçası da ekranın üzerindedir. Hasar görmüşse veya değiştirilmişse, Face ID işlevi durur, ekran değişimi işlemi sırasında bu parçaların hiçbirine zarar vermemeye özen gösterin.

iPhone x telefonunuzun ekranı çok kırılma var ise üzerine seffaf bir band çekerek bunun için cam kırıklarının yayılmasını engelleye bilirsiniz. Teknik servis için seffaf bandlar çoğu gsm toptancısında satılmaktadır.

 

Telefonumuzun ekranını açmak için vidaları söktükten sonra ön tarafından biraz ısıtmamız gereklidir. Isıtma işleminden sonra ön tarafına vantuz yardımı ile ekranı kasadan hafifçe ayırmamız gereklidir.

Ekranı komple ayırmaya çalışmayın flex kabloları ile ekran anakarta bağlıdır zarar verebilirsiniz. Tek yapmamız gereken kasa ile ekran arasında hafif bir açıklık yapmak.

Ekran ile kasa arasında açıklık yaptıktan sonra telefonunuzu kitap gibi düşünebilirsiniz. Ekranı sol tarafa kaldırarak ekranı k asadan ayırmaya başlayacağız.Bu işlemde acele etmemeniz gereklidir. Daha önce de belirttiğimiz gibi ekran flex kabloları ile anakarta bağlıdır. Ekranın arkasına destek olarak bir şey koymanız işleminizi daha kolaylaştıracaktır. Örnek vermek gerekirse iphone kutusunu koyabilirsiniz.

Flex kablolarını anakarttan ayrılması için 5 adet vidayı sökmemiz gereklidir. Vidaları nereden söktüğünüze dikkat ederseniz telefonu toplamada size çok yardımcı olacaktır.

Flex kablolarının girmiş olduğu konektörleri koruyan ızgarayı hafifçe yerinden ayırmanız gereklidir. Dikkat edin zorlamadan yapmanız gerekli bu işlemi.

Sıra geldi flex kablolarını konektörlerden ayırmaya. Bu işlemi uygulayacağınız zaman ince ve kaliteli bir cımbız ile yapmanızda fayda var.

Tüm Flex kablolarını konektörlerden ayrıldıktan sonra ekranımızı anakarttan ayırabiliriz.

Ekran üzerinde bulunan parçaları söküp yeni ekrana monte etmeniz gereklidir. Bu parçalarını yeni ekranınıza takarken çok dikkat etmeniz gereklidir. Herhangi bir hasar vermeniz durumunda çalışmayabilir.

Bu makaleyi okuyup ekran değişimi yapıp doğabilecek tüm sorunlardan  Thepenguen.com sorumlu değildir.

 

 

Yazar Hakkında

Internet kafelerde başladı bizim maceramız. Okul zamanında bir öğle arası Counter'da 3-1 ile koşarken burada buldum kendimi. Bir beyaz eşya satıcısı, bir web meraklısıyım. Dahası dersen; 1 ev beyi, 1 çocuk babasıyım. :)

Benzer yazılar

18 Yorum

 1. Saydam

  Merhabalar. İphone 6s ön cam değişiminden sonra cihazımda 3d touch özelliği bozulmuştu üstelik özel bir servise vermiştim 🙂 Bence kesinlikle tecrübesiz insanların bu işe kalkışmadan iki kere düşünmeleri gerekiyor. Ekran flexlerinin yanlış katlanmaları dahil bozulması için yeterli olur.

  Yanıt
 2. Mert Kervancı

  Çok faydalı bir makale olmuş. Bilgilendirme için teşekkür ederim. Bu tür paylaşımlar oldukça sitenizi takip etmeye devam edeceğim. Teşekkür ederim.

  Yanıt
 3. 4k medya ajansı

  Başka sitelerde iphone x ekran değişimi bu kadar açıklayıcı ve detaylı anlatımla karşılaşmadım gerçekten vermiş olduğunuz bilginin hakkını yeterince verdiğinizi düşünüyorum anlatım ve görsel tek kelime ile muhteşem. ??

  Yanıt
 4. Okan Ekinci

  İphone X modelini piyasaya çıkararak rakiplerine fark atmış şuan kullanmaktayım telefon konusunda kullanıcılaırn neye ihtiyacı olduğunu biliyor hem pil konusunda hemde uygulamarın stabil çalışma konusunda süper diye bilirim.

  Yanıt
 5. Cemil ABi

  Ekran değişimi kolay iş değil arkadaşlar teknik bilginiz yok ise hiç bulaşmamak en iyisi yoksa mazallah dimyat’a pirince giderken evdeki bulgurdan olmayın 🙂 sadece iphone x modelleri için söylemiyorum genel bakımdan

  Yanıt
 6. Salih Al

  Artık telefonların ekranları eskisi gibi dandik değil öyle bir düşmede kırılacak kadar basit değil. İphone retina ekranlı modeller fenaa hem görüntü kalitesi bakımından olsun hemde dayanıklılık yönünden güzel yapmışlar.

  Yanıt

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

The Top 3 Free Translation Tools You can Use in Daily Life
The Top 3 Websites Offering Free Translation in the Highest Quality
The Top 4 Free Translation Platforms with Text to Speech Features
The Best 3 Online Translators You can find on the Internet