Samsung S9 Batarya Değişimi

Samsung S9 Batarya Değişimi

Samsung S9 Batarya Değişimi

Merhaba bu makalemizde size Samsung s9 batarya değişimi nasıl yapılır onu anlatmaya çalışacağız.

Yapacağınız işlemde S9 telefonunuzun arka kapağını açacağınız’dan dolayı suya dayanıklılık özelliği gidecektir. Sebebi ise arka kapağı sökünce contaların contaların bozulmasıdır.

Samsung s9 telefonunuzun bataryasını değiştirebilmeniz için arka kapağını ısıtılarak sökülmesi gereklidir. Fakat bir Telefonunuzun bataryası şişmiş ise bunu önermiyoruz. Şişmiş bataryaları sökünce çok dikkatli olunmalıdır.

Samsung S9 Batarya Değişimi

Batarya değişimine başlamadan önce ilk önce telefonumuzu kapatıyoruz.Kapattıktan sonra Arka kapağı ısıtıp yapışkanların gevşemesine yardımcı oluyoruz. Bu aşamada dikkat etmememiz gereken batarya şiş ise ısıtma işleme çok dikkatli olmamız sebebi ise bataryaları tehlikeli ve patlama riskinin olmasıdır. Isıtma işleminde dikkat etmeniz gereken diğer bir faktör ise amoled ekran. Arka kapak ile ön ekran ne alaka diyebilirsiniz. Isıtma işletmenini fazla yaptığınız zaman ekran zarar görme olasılığı vardır.

Arka kapağımızı ısıttıktan sonra sökme işlemine geçiyoruz. Bu işlem için kaygan fazla ince olmayan kart kullanabilirsiniz. Kırmızı ile işaret ile gösterilen bölge kalın yapıştırıcının olduğu bölüm, Turuncu ile gösterilen bölge ince yapışkanın olduğu bölüm ve sarı ile gösterilen bölge parmak sensörünün bulunduğu bölüm bu bölüme çok dikkat etmeniz gerekli.

Arka kapağımızı sökmek vantuz kullanabilirsiniz. Vantuzu alt tarafa yapıştırın hafif yukarı doğru kaldırarak arasına açma aparatları sokabilirsiniz. Arka kapağı kasadan ayırmak için hafif aşağı yukarı oynatmanız gereklidir.Kasa ile arka kapak ayrıldığında aparatı sağa ve sola kaydırarak yapışkanın kalmasını sağlayacaksınız. Bu işlemi tüm kapak etrafına uyguluyoruz.

Ses açma kapatma hizasından arka kapağı yukarı doğru kaldırıyoruz. Sakın tamamen kapağı açmayı aşağıdaki görsel kadar açmanız yeterlidir. Yoksa parmak izi sensörüne zarar verebilirsiniz. Parmak izi sensörünün flex kablosunu sökmek için kırmızı ile işaretlediğimiz yeri konektörden ayırın. Daha sonra kapağı telefondan ayırabilirsiniz.

Samsung S9 batarya değişimi

Kırmızı ile işaretlediğimiz yerlerdeki vidaları sökün.

Samsung S9 batarya değişimi

Plastik olan bölümü vidaları söktükten sonra telefonumuzdan ayırıyoruz.

 

Bataryanın anakarta bağlı olan kablosunu söküyoruz. Bunu cımbız ile değil plastik bir parça yardımı ile yapmamız daha sağlı olacaktır.

Samsung S9 batarya değişimi

Bataryayı sökebilmek için bataryanın altındaki yapışkanları da gevşetmemiz gereklidir. yine ısıtarak yapmamız gerektiğinden çok dikkatli olmamız lazım. Bu işlemde kesinlikle sıcak hava makinası ve fön makinası ile yapılmamalıdır.

Yeni bataryanızı sökmeden önce eski bataryadan kalan yapışkanları sökünüz ve yeni samsung s9 pilinizi telefona takınız.

Lütfen eski pilinizi çöpe değil geri dönüşüme atınız.

Bu makaleyi okuyup işlem yaptığınız zaman thepenguen hiç bir sorumluluk yapul etmemektedir.

Yazar Hakkında

Internet kafelerde başladı bizim maceramız. Okul zamanında bir öğle arası Counter'da 3-1 ile koşarken burada buldum kendimi. Bir beyaz eşya satıcısı, bir web meraklısıyım. Dahası dersen; 1 ev beyi, 1 çocuk babasıyım. :)

Benzer yazılar

4 Yorum

 1. 4k medya ajansı

  Bir dönem samsung marka cep telefonu kullanıyordum pil ömrü nedense kısa sürüyordu acaba pilde mi? sorun yoksa telefonun kendisinde mi? Merak ettim iş yerime yakın samsung servisine gittim samsung servisi sorunun pilde oldugunu söyledi pil degişiminden sonra sarj daha uzun gitmeye başladı. Bu arada bilgi için ayrıca teşekkürler serdar bey

  Yanıt
 2. Dilek Doğan

  yaa son zamanlarda çıkan cep telefonlerın kasalarını çok kötü yapıyorlar özellikle pil değiştirme konusunda adeta ulaşılmaz kapalı kutu misali. Ne güzel önceden pil sorunu oldu mu istediğimiz zaman değiştire biliyorduk en basiti telefon donduğu zaman reset atamıyoruz,ama yinede samsung batarya pil konusunda mükemmel.

  Yanıt
 3. Semih Taşdelen

  Yakın bir zamanda 2.el samsung s9 aldım daha öncesinde note serisi kullanıyordum dikkati mi çeken husus her geçen gün pil süresi azalıyor pil ömrü değişiklik gösteriyor servise götürsem garantisi yok zaten manyak para isterler diye korkuyorum bende İnternet’te samsung s9 pili nasıl değiştirilir diye makaleler okuyorum az çok teknik bilgiye sahip biriyim.

  Yanıt

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

The Top 3 Free Translation Tools You can Use in Daily Life
The Top 3 Websites Offering Free Translation in the Highest Quality
The Top 4 Free Translation Platforms with Text to Speech Features
The Best 3 Online Translators You can find on the Internet